Τα Τρίκαλα γνώρισαν μεγάλη σε έκταση ήττα από τον Άρη με 88-57.

Μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο κατάφεραν τα Τρίκαλα να φανούν ανταγωνιστικά απέναντι στον Άρη, καθώς Γιούιν και Έβανς φορτώθηκαν τρία φάουλ έκαστος πολύ νωρίς στον αγώνα. Ο κ. Φλεβαράκης τους κράτησε στον πάγκο αναγκαστικά με αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι να καταφέρουν να τρέξουν ένα σερι 11-0 στην αρχή της δεύτερης περιόδου κλείνοντας το ημίχρονο με 46-28. Τα πράγματα δεν άλλαξαν στο δεύτερο ημίχρονο με τα Τρίκαλα να προσπαθούν να «μαζέψουν» την διαφορά κάτι που κατάφεραν στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου μειώνοντας σε 64-44. Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν διαδικαστικό καθώς έληξε μια μία βαριά ήττα για τα Τρίκαλα με 88-57.

Τα δεκάλεπτα: 21-18, 46-28 (ημ.), 64-44, 88-57

ΑΡΗΣ: Μποχωρίδης 20 (4/5β., 5/6δπ., 2/4τρ., 4ρ., 3ασ.), Χαντ 3, Πελεκάνος 11 (1/2β., 2/5δπ., 2/5τρ., 4ρ., 2κλ.), Γκίκας 14 (1/2δπ., 4/7δπ., 3ρ., 4ασ., 2κλ.), Τσακαλέρης, Ασημακόπουλος, Χαρίσης 13 (5/5β., 4/5δπ., 7ρ.), Λαρεντζάκης 5 (1), Βεζένκοφ 7 (5ρ., 2ασ.), Σαρικόπουλος 7 (5ρ.), Μούρτος 8 (9ρ., 2ασ.).

ΤΡΙΚΑΛΑ BC Aries: Έβανς 12 (2), Περούνισιτς 2, Γιούιν 6 (5ρ., 2ασ.), Γιαννακίδης 3 (1), Πέτροβιτς 5 (1), Πορίνι 13 (4ασ.), Σαπ, Δεληγιάννης 9 (1), Ματαλών, Φούντας, Πάνος 4, Νικολόπουλος 3 (1).